Literatura pro děti

Pořádá Akademie Literárních novin

Termín:21. 04. 2020
Místo konání:Praha
Cena:1500 Kč za seminář Kč

 
Obsah kurzu

1. Přehled nejdůležitějších a nejvýznamnějších nakladatelů a vydavatelů, kteří jsou zárukou hodnotných knih pro děti a mládež. Lektorka: Šárka Krejčová

2. Smysl a nutnost četby na ZŠ s důrazem na nutnost naučit číst děti na prvním stupni tak, aby se pro ně čtení stalo absolutní samozřejmostí, aby se stalo prostředkem k získání dalších vědomostí. Lektor: dětský psycholog (PhDr. Václav Mertin)

3. Standardní kánony a jejich inovace. Vycházíme z materiálů RVP a srovnání různých ŠVP. Diskuse lektora s účastníky semináře (jejich zkušenosti z praxe)
4. Výběr knih pro děti vydaných v XXI. století. Seznámení s novými knihami (původní i překladovou literaturou pro děti a mládež). Rozděleno s ohledem na věk adresáta a čtecí dovednost – posloupně od tzv. Prvního čtení až po knihy pro teenagery (11–15 let). Rozděleno žánrově i tematicky (pohádky, poezie, tzv. chytré knížky; příběhy dětí, humor, šikana, téma války etc.). Upozornění na oceněné knihy (Zlatá stuha, Čestná listina IBBY, Magnesia Litera)
5. Setkání se současným autorem píšícím pro děti – forma besedy (Ivona Březinová, Klára Smolíková, Radek Malý…)

Doplňující informace:

Cíl akce:Kurz je určen pro učitele a knihovníky zabývající se dětskou literaturou. Vítáni jsou i rodiče a prarodiče, kteří se chtějí orientovat v záplavě knih pro děti.
Kontaktní email:akademie@literarky.cz
Kontaktní tel.:234 221 130
Poznámka k ceně:Včetně občerstvení a oběda
Akreditace MŠMT:Ano
Typ akce:seminář
Oblast:1. stupeň ZŠ
Cílová skupina:učitelé MŠ
učitelé 1. stupně