Škola Hejného metody v předmatematické výchově I – MŠ začátečníci

Pořádá H-mat, o.p.s.

Termín:17. 08. 2020 – 21. 08. 2020
Kraj:Celá ČR
Cena:5300 Kč za seminář Kč
 
Program letní školy nabízí program pro učitelé MŠ – začátečníky v Hejného metodě. Účastníci se seznámí s pomůckami potřebnými pro aktivity v prostředí, která Hejného metoda v oblasti MŠ nabízí. Ke každému programu budou nabídnuty i dobrovolně volitelné dílny na různá témata – buď některá prostředí, nebo průřezová témata, nebo obecná témata ke sdílení.

MŠ – začátečníci: Určeno úplným začátečníkům v Hejného metodě, účastník dosud nemá žádné, nebo jen malé zkušenosti s Hejného metodou v MŠ.
Letní škola zahájí dílnou Úvod do HM I, pak budou následovat dílny zaměřené na prostředí, která jsou odpilotovaná a zpracovaná v připravované metodice.

Jedná se o prostředí: Obrázky I, Bludiště I, Stavitelé I, Krokování I, Papírnictví I, Schody I, Dřívka I, Hry Sova a Telefon, Podlaháři I, Rytmus, Hranolky I, Gradace úloh, Autobus I, Popeláři I. Závěrečná dílna bude věnována reflexi letní školy.

Změna programu vyhrazena.

Doplňující informace:

Cíl akce: Učitelé si prohloubí znalosti o vyučování orientovaném na budování schémat. Nová koncepce posouvá tradiční způsob předmatematické výchovy v MŠ jak v obsahu, tak i v metodách práce. V obsahu se zaměřuje na budování mentálních schémat předmatematických poj
Kontaktní email:seminare@h-mat.cz
Poznámka k ceně:Cena za seminář v časové dotaci 32 x 45 min.
Akreditace MŠMT:Ano
Typ akce:cyklus seminářů
Oblast:předškolní vzdělávání
matematika a její aplikace
kvalifikační vzdělávání (akreditované vzdělávání podle vyhlášky č. 317/2005 Sb.)
Cílová skupina:učitelé MŠ
asistenti pedagoga
Poznámka:Příměstská LŠ = bez ubytování (včetně stravy během programu – 1 x oběd a 2 x Coffee Break)