Mgr. Jitka Pourová

UČÍM CIZINCE ČESKY. POMÁHÁM JIM ŽÍT V ČESKU BEZ JAZYKOVÉ BARIÉRY
A USPĚT V PRÁCI NEBO VE STUDIU.

Češtinu učím od roku 1994. Vystudovala jsem bohemistiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy včetně státní zkoušky z psychologie a pedagogiky. Začínala jsem jako učitelka českého jazyka na základní škole v Praze. Zájem o češtinu jako cizí jazyk mě přivedl do nástavbového kurzu pro lektory češtiny pro cizince. Od roku 2013 už se věnuji pouze výuce cizinců. Učím češtinu v individuálních i skupinových kurzech, Slovany i Neslovany. V kurzech jsem se zatím setkala se studenty z více než 60 zemí světa.

VEDU METODICKÉ KURZY PRO LEKTORY ČEŠTINY
Mé kurzy pro lektory češtiny jako cizího jazyka, akreditované MŠMT, jsou zaměřené na rozvoj profesních dovedností. Jsem akreditovanou institucí MŠMT. Pro kolegy-lektory vydávám také měsíčník Rozehrajte lekce češtiny. Sdílím v něm své tipy i materiály do výuky a příklady dobré praxe.

DĚLÁM JAZYKOVÉ KOREKTURY. UPRAVUJI TEXTY KLIENTŮ, ABY JE MOHLI BEZ OBAV ZVEŘEJNIT.
Korekturám českých textů se věnuji od roku 1995. Pracuji či pracovala jsem např. pro společnosti Vigour, Continental Gallery, Mensa, Chicory, nakladatelství Portál, Aspena, REBO Production, Knižní klub nebo pro Sdružení Linka bezpečí. Koriguji taky individuální texty.

Statut:osoba samostatně výdělečně činná (OSVČ)
Adresa:Makovského 1177/1
163 00 Praha 618
Kontaktní osoba:Jitka Pourová
Kontaktní e-mail:jitka-pourova@seznam.cz
IČ:04300092
Zaměření:cizí jazyky, jazykové vzdělávání