Anglicky psaná literatura – překlady posledních pěti let

Pořádá Akademie Literárních novin

Termín:01. 04. 2020
Kraj:Praha
Cena:1500 Kč za seminář Kč
 
Seminář Současná anglicky psaná literatura v českých překladech se soustředí na ediční činnost českých nakladatelů v oblasti překladů z angličtiny za období zhruba od roku 2015 do současnosti. Přednost dostanou tituly kvalitní, leč ne vždy dostatečně známé. Vzhledem k dynamice překladového knižního trhu budou na seznamu diskutovaných děl figurovat především ta nejsoučasnější díla – logika trhu velí nakupovat a překládat především díla čerstvě vydaná či ještě lépe ověnčená nějakou literární cenou.

Soustředíme se jak na díla autorů z Britských ostrovů, tak na autory americké. Okrajově zmíníme i čestné výjimky z ostatních anglicky mluvících zemí, především z Kanady a Austrálie, případně Jižní Afriky a Nového Zélandu. Poskytneme též základní přehled o nakladatelstvích, která se v ČR specializují na vydávání anglofonní literatury.

Seminář povede dr. Richard Olehla, jenž dlouhodobě působí jako publicista, literární kritik a VŠ učitel v oblasti amerických studií.

Doplňující informace:

Cíl akce:Kurz je určen pro vyučující literatury a anglického jazyka na gymnáziích, středních a vyšších odborných školách, knihovníky a vážné zájemce o tuto tematiku.
Kontaktní email:akademie@literarky.cz
Kontaktní tel.:234 221 131
Poznámka k ceně:Včetně občerstvení a oběda.
Typ akce:seminář