Studium pro logopedické asistenty (letní škola) – kurz na klíč

Pořádá INFRA, s.r.o.

Termín:na klíč
Cena:12990

 

logopedický asistent

Letní škola

Zveme vás na letní školu – Studium pro logopedické asistenty, kterou budeme pořádat výjezdní formou v hotelu Oáza v Říčanech u Prahy nebo v Hotelu Kouty u Ledče nad Sázavou.

Přijeďte si odpočinout, užít krásného prostředí a hlavně se něco nového naučit a rozšířit si své kompetence. Připravené je pro vás ubytování a samozřejmostí pro ubytované je i stravování v plné penzi. Letní školy se můžete účastnit i bez ubytování prezenční formou. Možnost letních aktivit jako je tenis, volejbal a nesmí chybět koupání. V případě zájmu je možné domluvit i projížďku na koni.

Program je zaměřen na podporu znalostí a získání praktických dovedností v oblasti logopedické prevence a komunikačních dovedností u žáků předškolních zařízení a žáků mladšího školního věku.

Akreditace

Akreditovaný vzdělávací program je určen pro učitele mateřských škol a I. stupně základních škol, kteří chtějí zároveň pracovat jako logopedičtí asistenti a získat vzdělání dle čl. IV písm. c) dle metodického doporučení MŠMT k zabezpečení logopedické péče ve školství č. j. 14712/2009 – 61.

Průběh praxe

Každý účastník osobně navštíví vybranou mateřskou školu. Bude přítomen u skupinové či individuální logopedické intervence. Tato návštěva bude v rozsahu 8 vyuč. hodin. Další částí praxe je samostatná práce ve škole, ve které je účastník zaměstnán. Na základě získaných poznatků zpracuje závěrečnou práci.

Ukončení studia

Studium bude ukončeno závěrečným pohovorem a rozborem kazuistiky nebo kolektivní jazykovou chvilkou, kterou absolvent zpracuje na základě pedagogické praxe v oblasti logopedické prevence.

Náplň práce logopedického asistenta

  • podpora přirozeného rozvoje komunikačních schopností a dovedností u dětí v předškolním věku a mladším školním věku,
  • prevence vzniku poruch řeči,
  • prevence vzniku čtenářských obtíží,
  • poskytování informací zákonným zástupcům dětí/žáků (v rozsahu své působnosti).

Program je rozdělen na 6 částí

  • Systém logopedické péče v České republice – on-line
  • Ontogenetický vývoj řeči – on-line
  • Dítě s narušenou komunikační schopností – on-line
  • Metody a postupy podpory rozvoje dětské řeči – prezenční
  • Pedagog. praxe (20 hodin) – prezenční
  • Závěrečný kazuistický seminář – on-line

hotel Kouty Ledeč nad Sázavou

Inspirativní místa

Studium pro logopedické asistenty pořádáme na krásných místech v Česku.

Hotel Kouty

Nachází se v malebném údolí Přírodního parku Melechov, kde můžete na vlastní kůži pocítit prastarou energii, kterou využívali již staří Keltové Hotel nabízí i sportovní vyžití – tenisové kurty, hřistě na beach volejbal i posilovny.

Doplňující informace:

Kontaktní email:infra@infracz.cz
Kontaktní tel.:568 851 733
Oblast:jiné (ostatní akce)