Mediální výchova – možnosti uchopení a praktické ukázky

Pořádá Zřetel, s.r.o.

Termín:06. 03. 2024
Místo konání:Olomoucký
Cena:2150 Kč za seminář

 

Zdánlivě křišťálově čistá definice „Mediální výchova má vybavit žáka základní úrovní mediální gramotnosti.“ dnes již v šíři médií neobstojí – rozhlas a televizi již dávno doplnily podcasty, streamovací služby, sociální sítě či chaty při online gamingu, nemluvě o (dezinfo)webech. Tento kurz ukáže teorii mediální výchovy, její možnosti jako samostatného předmětu či „jen“ průřezového tématu a učitelům ukáže i konkrétní praktické využití.
 
  • představení současné mediální scény
  • mediální výchova jako předmět či průřezové téma
  • konkrétní úkoly, ve kterých si účastníci kurzu pro adekvátním teoretickém úvodu vyzkouší např. tvorbu podcastu, fake news či videopříspěvku na sociální síť

Doplňující informace:

Cíl akce:

Cílem programu je pomoci učitelům 1. i 2. stupně ZŠ zorientovat se v aktuální mediální situaci, ukázat, jakým způsobem edukovat žáky směrem ke kritickému myšlení, (kyber)bezpečnosti a budoucímu zodpovědnému občanství. Zároveň nelze být pouze vnímateli, ale též tvůrci – ten, kdo si nezkusil vytvořit fake news, mu těžko bude odolávat (atd. atp.). Proto bude součástí kurzu i několik praktických úkolů, které budou účastníci kurzu sami řešit.

Kontaktní email:info@zretel.cz
Kontaktní tel.:+420 734 839 966
Typ akce:seminář
Oblast:jiné (ostatní akce)
Cílová skupina:vychovatelé školských zařízení
učitelé SOŠ a SOU
učitelé gymnázií
učitelé 1. stupně
učitelé 2. stupně
pedagogové volného času