Umělecká gramotnost – Papírové chumelení / Voskují se nejen lyže

Pořádá Zřetel, s.r.o.

Termín:13. 11. 2024
Místo konání:ONLINE
Cena:2350 Kč za seminář

 

Školení je zloženo ze dvou tematických celků – „Papírové chumelení aneb nechumelí jenom v zimě“ a „Voskují se nejen lyže“.

 

Papírové chumelení aneb nechumelí jenom v zimě

Tématem tvořivé dílny je výroba dekorace za pomoci různých druhů papírů.
Účastníci semináře si vyzkouší kombinace různých druhů papírů k sestavení a vytvoření přáníček, dekorativních předmětů. Získají informace o tom, jak si papíry připravovat, jak je kombinovat. Společně sestavíme zásobník námětů pro práci s papírem.

Účastníci si ověří, že techniky lze využít i s dětmi předškolního věku.

Materiál, se kterým budou účastníci v průběhu semináře pracovat, je cenově dostupný a nabízí širokou škálu využití. Hotové výrobky si účastníci odnesou domů.

 

Voskují se nejen lyže

Tématem tvořivé dílny je práce s textilními voskovkami, práce s nimi spolu se šablonami, gelovými fixami. Zjistíme, jak lze voskovky míchat a doplňovat jinými technikami určenými pro textil. Jak barvy fixovat, prát apod. Kde a jak používat české voskovky. Ukážeme si několik koláží, frotáží a jednoduchou enkaustiku.

 

Jde o praktickou výtvarnou dílnu s názornými ukázkami. Účastníci si samostatně vyzkouší jednotlivé techniky a podle vlastní fantazie téma i techniku zpracují.

Doplňující informace:

Cíl akce:

Účastníci získají zásobník technik, samostatně uplatní vlastní fantazii, ve které aplikují nově získané techniky. Účastníci navrhují další témata a způsoby pro nové techniky. Vyhodnotí použitelnost pro jejich vzdělávací program i práci v jejich zařízení.

Kontaktní email:info@zretel.cz
Kontaktní tel.:+420 734 839 966
Typ akce:seminář
Oblast:jiné (ostatní akce)
Cílová skupina:asistenti pedagoga
vychovatelé školských zařízení
učitelé speciálních škol
učitelé MŠ
učitelé 1. stupně
učitelé 2. stupně
pedagogové volného času