Inovativní metody výuky cizích jazyků na základní škole

Pořádá INFRA, s.r.o.

Termín:na klíč
Místo konání:Celá ČR
Cena:1390 Kč za celé studium

 
Získáte nové tipy k využití inovativních metod ve školní praxi a náměty k oživení výuky. Zaměříme se na rozvoj vašich praktických dovedností učitele – zejména ve výuce angličtiny nebo němčiny, na metody zefektivňující osvojení si cizího jazyka a metody práce ve skupinovém vyučování. Dostanete prostor si vše vyzkoušet během modelových situací. Seminář je kombinací ukázek, metodiky a otevřené diskuze.

– Seminář přináší učitelům modelové rozcvičky jako: ZASTAV AUTOBUS, TAJNÉ SLOVO, HÁDEJ ČÍ, NEJDELŠÍ JMÉNO, SLEDUJ-POSLOUCHEJ-DOTKNI SE, WRITE-DRAW-DO, ZASLOUŽENÉ JMÉNO, KOKTEJL, MNEMOTECHNICKÉ i POHYBOVÉ ROZCVIČKY, JÁ MÁM-KDO MÁ, TELEFONNÍ ČÍSLO.
– Čekají Vás konverzační aktivity jako „SPEED-DATING“, „MINUTOVKY“, kartičky PROMPTS nebo hra „HÁDAČKA“.
– Mezi aktivity párového a kooperativního učení patří aktivity jako SOLE, QR KÓDY, BINGO, „STEJNÝ-JÍNÝ“, různé druhy BĚHACÍCH KUFRŮ, hra na procvičení gramatiky LODĚ, NAJDI KDO nebo hláskovací PIŠKVORKY, SRABBLE, a tipy na ŠABLONY.
– Z aktivit pro rozvoj slovní zásoby a zásoby frází si účastníci vyzkouší hru VEVERKA, DOBBLE, aktivitu MLUVÍCÍ TRIČKO, metodu PŘEVRÁCENÉ TŘÍDY i způsoby využití „PANTOMIMY“ u výkladu nové látky.
– Představíme hravé způsoby osvojení gramatiky pomocí krátkých příběhů na aktivitách ŽIVOT V OBRAZCÍCH, KRÁTKÝ PŘÍBĚH DLOUZE nebo ŽIVOT HRDINY i BĚHACÍ TEST a způsoby nastavení jazykového minima pro každý ročník.
– Podělíme se o tipy na využitelné weby, aplikace pro dotykové telefony nebo tablety a nástroje na tvorbu skládaček jako DOMINO i složitější.
– Seminář je vhodný pro 1. a 2. stupeň základní školy.

PROGRAM LZE HRADIT Z ŠABLON (aktivita č. 2.II/6)

Doplňující informace:

Cíl akce:Získáte nové tipy k využití inovativních metod ve školní praxi a náměty k oživení výuky. Zaměříme se na rozvoj vašich praktických dovedností učitele.
Kontaktní email:infra@infracz.cz
Kontaktní tel.:568851733
Akreditace MŠMT:Ano
Typ akce:kurz
seminář
Oblast:cizí jazyky, jazykové vzdělávání
Cílová skupina:učitelé 1. stupně
učitelé 2. stupně
učitelé gymnázií