Výuka, která vtáhne: Aktivizující metody prakticky

Pořádá Zřetel, s.r.o.

Termín:17. 09. 2026
Místo konání:Praha
Cena:2150 Kč za seminář

 

Tento seminář je vhodný pro učitele různých předmětů a představí aktivizující metody výuky, které žáky vedou k aktivnímu zapojení a přemýšlení, nikoli jen k pasivnímu přijímání učiva. Prakticky si vyzkoušíte individuální i skupinové aktivity na začátek hodiny pro upoutání pozornosti, připomenutí předchozích znalostí i rozvoj pohotovosti. Seznámíte se s metodami pro objevování a osvojení nového učiva, které podporují zapamatování a logické myšlení, i s hrami zaměřenými na upevnění a opakování učiva na závěr hodiny. Na aktivitách pro 2–4 žáky si ukážeme principy kooperativního učení, které učiteli usnadní organizaci práce ve třídě. Součástí kurzu jsou také ukázky digitálních nástrojů pro naladění na téma, efektivní řízení hodiny, tvorbu materiálů i sběr sebereflexe. Nabízený zásobník metod nabízí konkrétní postupy snadno přenositelné do každodenní výuky, podporuje vnitřní motivaci žáků a přispívá k rozvoji klíčových kompetencí. Seminář je určen především učitelům 3.–9. tříd ZŠ a nižšího stupně gymnázií.

Příklady aktivit: Detektor chyb, skládačky, vztahové páry, zástupná písmena, Ukaž karty!, Hlavy dohromady, hledej spojení, identifikační hra,  mini-kvíz

 

  • Začátek hodiny a vnitřní motivace
  • Aktivity na uvědomění významu učiva
  • Kooperativní učení
  • Reflexe, upevnění a opakování učiva

Doplňující informace:

Cíl akce:

  • Účastník aplikuje aktivizující metody ve všech fázích vyučovací hodiny.
  • Účastník si osvojí postupy pro organizaci individuální i kooperativní práce žáků.
  • Účastník využije digitální nástroje pro aktivizaci žáků.

Kontaktní email:info@zretel.cz
Kontaktní tel.:+420 734 839 966
Typ akce:seminář
Oblast:jiné (ostatní akce)
Cílová skupina:učitelé SOŠ a SOU
učitelé gymnázií
učitelé 1. stupně
učitelé 2. stupně